Leírás
Az itt látható egyedi termékleírások és képek a DJSoundLight Kft tulajdonát képezik.
ARTURIA - PolyBrute:
Az új PolyBrute egy 6 hang polifón analóg szintetizátor, mely erőteljes képességeit egy rendkívül hatékony modulációs mátrixszal ötvözi, így elképesztő komplexitását könnyű kezelhetőséggel ellensúlyozza. Ennek köszönhetően nem kell megelégednünk a '70-es évektől agyonhasznált klasszikus analóg poliszintetizátor hangzásokkal, hanem egészen új távlatokat nyithatunk.
Főbb jellemzők:
- 6 hang polifón analóg polifón szintetizátor
- Analóg voice: 2 waveshaping VCO, teljes spektrumú zajgenerátor, dual filter (steiner multimode és moog-féle ladder LP filter), 3 LFO, 3 loopolható LFO
- Modulációs mátrix: 64 forrást és 32 célt kezelhető villámgyorsan, de használható polifónikus szekvencer programozására, preset választásra is
- Morph funkció: két külön hangszín közötti fokozatmentes átmenet, tökéletes átkötésekhez vagy új hangszínek felfedezéséhez
- Split, layer, unison módok
- Digitális effektek: modulációs effekt, delay, reverb
- 61 billentyűs félsúlyozott, aftertouch-os mechanika
- X-Y-Z "Morphé" kontroller, ribbon kontroller
- PolyBrute Connect szoftver Mac/PC rendszerre a hangszínek gyors kezeléséért és a könnyed szoftveres integrációért
- Opcionálisan elérhető fa lábak
Nincs még elég polifón szintetizátor!
Jók a vintage analóg szintetizátorok, de mi lesz azokkal, akik kinőtték azokat, és valami izgalmas, friss dologra várnak? Mármint analóg hangszert, de ha lehet, akkor nem megrekedve a 70-es évekbeli lehetőségeknél. Az Arturia rájuk gondolhatott, mikor teljesen formabontó megoldásokkal épített egy minden ízében luxus kivitelű polifón szintetizátort, melyhez az egyik - ha nem a legjobb - kezelőfelületet tervezték. Bárki számára pofonegyszerű a kezelése az amúgy elég komplex hangszernek, az eredmény pedig döbbenetesen zenei.
Masszív alapokon
A PolyBrute esetében mind a 6 voice elég impresszív elemekből épül fel: két Brute waveshaping VCO, egy teljes spektrumú zajgenerátor, továbbfejlesztett Steiner multimode filter, Moog-féle ladder lowpass filter, 3 LFO, 3 burkológörbe. Mindez fut bele a 64 forrással - 32 céllal büszkélkedő matrixba, mely olyan modulációs rugalmasságot tesz lehetővé, ami a moduláris szintetizátorok világának sajátja.
A PolyBrute 6 hang polifónáját ráadásul többféleképpen is kihasználhatjuk: a 6 hang polifónián túl split-eket és layer-eket valósíthatunk meg, vagy egymásra is zsúfolhatjuk egyetlen masszív Unison hangszínbe.
Morph vagy moduláció?
A PolyBrute-nak van egy egyedi tulajdonsága: minden preset egyidejűleg két teljesen eltérő hangszín tartozhat, melyek között a Morph potméterrel fokozatmentesen válthatunk - így nem csupán finom átkötéseket valósíthatunk meg a hangszínek között, hanem rendkívül érdekes hangzásokat találhatunk a két szélső érték között.
A különféle modulációkat a szokványos pitch bend és mod wheelen túl egyéb érdekes módon is kezelhetjük. A billentyűzet fölött egy ribbon kontroller található, míg a bal oldalon egy "Morphée" kontroller, mely a szokványos X-Y tengely mellett egy harmadikat is felvonultat, mely ebben az esetben a nyomást jelenti.
Matrix:
A mátrixot többféleképpen hasznosítja a Poly Brute: azonnal hozzáférhetünk 768 presethez, bármilyen menüzgetés nélkül. "Mod" módban a mátrix egy digitális patchbay-ként funkcionál, melyek révén az összes modulációs forrást a legkülönbözőbb helyekre routolhatjuk, összesen 32 célt érhetünk el vele, mellyel elképesztő szintézis-lehetőségeket teremt.
Sequencer módban a mátrix remek vizuális visszajelzést képest nyújtani a polifónikus szekvenciák létrehozásakor. A 64 lépéses szekvencerbe a hangokon kívül minden egyes paraméterváltozást rögzíthetjük, ezáltal a szekvencert is használhatjuk egyfajta modulációs forrásként.
Hangjában is széles:
Egy igazi poliszinti nem nélkülözheti a sztereó effekteket, a PolyBrute pedig ezt többféleképpen is képes megvalósítani. A 6 külön voice-ot fokozatosan panorámázhatjuk szét, mely révén a hang elmozdul centerből és egyre szélesebbé válik. A kettős filter párhuzamosan is routolható, ennek következtében a két oldal gyökeresen máshogy is szólhat, mely egy kis modulációval megbolondítva egy komplex-en örvénylő térhatást eredményezhet.
Legvégül pedig egy digitális effekt szekció is rendelkezésünkre áll a jelút végén, melyek között helyet kapott 3-3 különböző delay és reverb, továbbá egy modlációs effekt, melyekkel elvégezhetjük a végső finomítást a hangzáson